Transcendentalia

Słowo wywodzi się z łacińskiego słowa „transcendere” - czyli ‘przekraczać’, ‘wykraczać poza’. W ujęciu chrześcijańskim transcendentalia to: dobro, piękno i prawda. Dewiza duchowości dominikańskiej (autorstwa św. Tomasza z Akwinu) contemplare et contemplata aliis tradere”, która oznacza kontemplować i dzielić się owocami kontemplacji”, odzwierciedla dążenie do transcendentaliów. W duszpasterstwie szukamy i dzielimy się we wspólnych działaniach, rozmowach i modlitwach prawdą, dobrem i pięknem.

 

Czym są dla Ciebie transcendentalia? 

W jaki sposób, w jakich sytuacjach doznajesz dobra, piękna i prawdy? 

Gdzie ich szukasz? Jak nad nimi kontemplujesz? Jak się nimi dzielisz?

 

„Transcendentalia” to wystawa o różnorodnym badaniu własnego przekraczania” za pomocą wypowiedzi wizualnej. Zgodnie z hasłem Bóg w centrum miasta” wybrane prace zostaną wystawione w sercu Wrocławia – na terenie klasztoru oo. Dominikanów.

Aby wziąć udział, wyślij nam swoją pracę (lub swoje prace) wraz z wypełnionym formularzem na adres e-mail [email protected]. Tytuł maila powinien być następujący: „Transcendentalia”, imię, nazwisko. Prace, będące efektem własnej kontemplacji, mogą być wykonane dowolną techniką, lecz muszą być udokumentowane cyfrowo.

Najlepiej byłoby, gdyby kompozycja miała rozmiar 100 x 70 cm przy rozdzielczości 300 pikseli na cal. Wysyłajcie plik w formacie TIFF lub PNG albo link do pracy (Wetransfer, Dysk Google itp.).

Wszelkie pytania możecie wysyłać na ten sam adres mailowy lub w wiadomości prywatnej do organizatorów.

KAŻDY może wziąć udział! Czekamy na wasze prace do 01.05.2021.