Mówi się, że Święty Dominik nie tyle założył zakon dominikański, co po prostu zaprzyjaźnił ze sobą braci. Wierzymy, że jego intuicja jest aktualna po 800 latach i to nie tylko w odniesieniu do braci zakonnych.

Chcemy w naszym życiu tworzyć prawdziwe, trwałe przyjaźnie. Chcemy wspólnie pogłębiać największą przyjaźń naszego życia, tę z Chrystusem i według niej kształtować wszystkie inne. Wierzymy, że w ten sposób sami będziemy wzrastać jak najpiękniej, i uda nam się stworzyć wiele dobrych dzieł, które będą „amboną” głoszącą światu, że jedynie w Chrystusie jest nasze życie i szczęście!BÓG
BÓG

...BO Z NIM ŻYCIE WYGLĄDA INACZEJ

Staramy się, aby wszystko co robimy prowadziło nas do Boga.


WIARA
WIARA

...BO KAŻDY KTO W NIEGO WIERZY MA ŻYCIE WIECZNE

Staramy się pogłębiać naszą wiarę słuchając Słowa.


LUDZIE
LUDZIE

...BO NIE MOŻNA WIERZYĆ W POJEDYNKĘ I UCZYĆ SIĘ KOCHAĆ

Oprócz aspektu formacyjnego, chcemy tworzyć przestrzeń spotkania i dzielenia się swoją wiarą, wątpliwościami i doświadczeniem życiowym.


MODLITWA
MODLITWA

...BO JEST DLA WIARY TYM, CZYM ODDECH DLA ŻYCIA

Poznajemy różne szkoły i tradycje modlitwy. Staramy się z nich utkać naszą więź ze Stwórcą.


RORATY
RORATY

...BO DOPIERO W CIEMNOŚCI MOŻNA DOSTRZEC WARTOŚĆ ŚWIATŁA

W Adwencie, codziennie, o 6:00. Ta niezwykła forma liturgii i wyjątkowa oprawa pozwala odkryć, że modlitwa jest czymś naturalnym, a przekazywane sobie światło przypomina nam o wspólnocie wiary.


SCHOLA
SCHOLA

...BO CZYSTY GŁOS PRZYCIĄGA

Muzyczna oprawa mszy świętej jest dla nas bardzo ważna. Śpiewamy pieśni wielogłosowe, pochodzące z różnych tradycji i pozwalające wszystkim czynnie włączyć się w Liturgię.


DYSKUSJA
DYSKUSJA

...BO MOŻE DOPROWADZIĆ DO NIEOCZEKIWANYCH ODKRYĆ, A MÓWIENIE ZMUSZA DO MYŚLENIA

Na spotkaniach zawsze staramy się zostawić przestrzeń na dyskusję. Uczymy się z szacunkiem wyrażać swoje poglądy i życzliwie słuchać poglądów innych osób.


PODRÓŻE
PODRÓŻE

...BO WROCŁAW CZASEM JEST ZBYT GŁOŚNY

Organizujemy co najmniej trzy wyjazdy w ciągu roku akademickiego. A na wakacjach dzieję się tyle, że czasem przydałby się dar bilokacji...


LITURGIA
LITURGIA

...BO JEST ŹRÓDŁEM I SZCZYTEM NASZEGO SPOTKANIA Z BOGIEM

Niedzielna msza święta jest sercem duszpasterstwa. Nasi ministranci troszczą się, aby służba liturgiczna nie przesłaniała tajemnicy Eucharystii, ale ją jeszcze pełniej ukazywała.


SLACKLINING
SLACKLINING

...BO WPROWADZA TROCHĘ RÓWNOWAGI DO CHAOSU

Opcja dla tych, co to potrzebują ćwiczyć nie tylko równowagę, ale i cierpliwość.


KAWA
KAWA

...BO BUDZI I ZNAKOMICIE TOWARZYSZY SPOTKANIOM

W każdej chwili dnia możesz zajrzeć do DA, by wypić najlepszą kawę i spotkać wspaniałych ludzi.


GOFRY
GOFRY

...BO MOŻNA JE SERWOWAĆ NA WIELE SPOSOBÓW

Raz w semestrze organizujemy Kawiarenkę, w której naszą specjalnością są wyśmienite gofry 🙂


ZOŚKA
ZOŚKA

...BO ZAWIĄZUJE PRZYJAŹNIE I ROZPALA DUCHA SPORTOWEGO

Mała kolorowa piłeczka towarzyszy Nam w każdym momencie: czy to po Dwudziestce, czy przed spotkaniem, a czasem nawet w oczekiwaniu na pociąg...


MARATON
MARATON

...BO W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Satysfakcji z pokonanego dystansu nie można opisać słowami.
Przynajmniej raz w semestrze wysyłamy Naszą reprezentację na maraton do różnych miast Polski, chcesz do niej dołączyć?


PLANSZÓWKI
PLANSZÓWKI

...BO CZASEM WYCISZAJĄ, A CZASEM NIE...

W każdej wolnej chwili możecie zobaczyć u nas w DA grupkę osób, które co rusz grają w coś nowego. A czasem wymyślają swoje własne gry. Spróbuj ograć Naszych mistrzów!

Głosić Dobrą Nowinę to nic innego jak tylko zapraszać każdego, aby w swojej najbardziej intymnej głębi odkrył pragnienie życia z innymi ludźmi na tym świecie w braterstwie. Chodzi tu także o to, aby obwieszczać nadzieję na to, że braterstwo pomiędzy ludźmi antycypuje rzeczywistość Królestwa, w którym lud Boży w dniu ostatecznym zostanie zebrany w jedno. 

Znak braterstwa jest zatem prawdziwą «amboną», wyrażającą się zarówno jako konkretne, egzystencjalne doświadczenie, jak i jako nadzieja przyszłości z Bogiem. To ambona, z której w imieniu Boga głoszona jest ufność w ludzką zdolność do tworzenia – z innymi ludźmi i z Bogiem – relacji, które dają życie. To głoszenie dokonuje się nie poprzez teoretyczne dyskursy, ale poprzez wsłuchiwanie się w Słowo, weryfikowane przez konkretne doświadczenie życia z innymi i dla innych.

Bruno Cadoré OP, Mistrz Generalny Zakonu, list "Świętość Dominika - światło dla Zakonu Kaznodziejskiego".