ŚWIĘTUJEMY 50. URODZINY DOMINIKA!

Świętowanie jubileuszu jest idealną okazją do ponownego uświadomienia sobie, czym jest nasza wspólnota i po co ją tworzymy. W tym czasie chcemy zacieśnić więzi między absolwentami duszpasterstwa, a obecnymi członkami.

Chcemy podsumować to, co udało się osiągnąć przez półwiecze działalności i świętować fakt, że z "Dominikiem" formuje się w wierze kolejne pokolenie studentów.

Jest to również bardzo dobra okazja do tego, żeby rozpromować działalność duszpasterską we Wrocławiu z nadzieją, że zaplanowanymi wydarzeniami, które odbywać się będą przez najbliższe pół roku, zachęcimy studentów do dołączenia do nas.
PLAN JUBILEUSZU


OPeny

– w ramach cyklu pięciu spotkań z zaproszonymi gośćmi chcemy zastanowić się nad ważnymi i bieżącymi pytaniami o wiarę, Kościół oraz życie społeczne.

JUŻ WKRÓTCE!

"Wszędzie, wszystkim i na wszelkie sposoby. Czy w Kalifornii wstaje się na siódemki?"
Wojciech Delik OP, Łukasz Miśko OP

Wydarzenie


Nagrania ze spotkań:

"Od Bozi do Boga. Czy do wiary można wychować?"
ks. Kacper Radzki, Tomasz Gaj OP

YouTube Spotify

"Wiara z Youtube'a. Czy Kościół potrzebuje influencerów?"
dr Agata Rujner, Jacek Szymczak OP

YouTube

"Kościół między kryzysami. Czy świeccy mogą zmienić oblicze polskiego katolicyzmu?"
Monika Białkowska, Tomasz Terlikowski

YouTube Spotify

BIULETYN

– rozdawana raz w miesiącu jubileuszowa broszura, w której chcemy pokazać czym jest nasze duszpasterstwo i przedstawić plan wydarzeń jubileuszowych.WYSTAWA PRAC AUTORSKICH

Transcendentalia” to wystawa o różnorodnym badaniu własnego „przekraczania” za pomocą wypowiedzi wizualnej. Zgodnie z hasłem „Bóg w centrum miasta” wybrane prace zostaną wystawione w sercu Wrocławia – na terenie klasztoru oo. Dominikanów. Chcemy promować duszpasterstwo jako miejsce rozwijania swoich talentów i odkrywania piękna.
Wydarzenie na facebooku Więcej informacjiWARSZTATY

– to spotkania z ludźmi związanymi z duszpasterstwem. Chcemy w ten sposób zainspirować uczestników, aby wartości chrześcijańskie wcielali w dziedziny swojego życia i przez to czynili świat mądrzejszym i piękniejszym.MODLITWA

– bo nasze działanie mają formować wiarę i prowadzić do Boga, stąd raz w miesiącu chcielibyśmy zaprosić wszystkich do modlitwy za duszpasterstwo i ludzi je tworzących.

"Modlitwa Taize"

Fotorelacja

GŁÓWNE OBCHODY

– kiedy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą, chcemy zorganizować huczne główne obchody Jubileuszu. W planach mamy uroczystą mszę świętą oraz całodniowy jarmark na którym będziemy mogli spotkać się i świętować.ŚLEDŹ NAS!

W dobie pandemii plany często się zmieniają - oby tylko na lepsze.

O wszystkich wydarzeniach informujemy na stronie facebookowej, dlatego też zachęcamy do śledzenia nas w social mediach. Znacznie ułatwi Wam to bycie na bieżąco z naszymi akcjami oraz  umożliwi dostęp do zdjęć, nagrań ze spotkań i innych wartościowych materiałów.
POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ URODZINY DOMINIKA

Sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tego wydarzenia, dlatego prosimy o pomoc. To dla nas niezwykle ważne, żeby do współtworzenia tego wydarzenia zaprosić osoby, którym bliski jest Jubilat, ale też ludzie, którzy dzięki niemu wyszli uformowani w świat. Dlatego jeżeli jesteśmy Ci bliscy – prosimy o wsparcie. Możesz to zrobić poprzez:


WPŁATĘ NA KONTO

Klasztor OO. Dominikanów DA
ul. Plac Dominikański 2
50-159 Wrocław

Numer konta: 13 1600 1462 1819 9666 3000 0014
tytuł: Urodziny DominikaURODZINOWĄ ZRZUTKĘ
Zapraszamy do śledzenia nas na bieżąco i aktywnego uczestniczenia w świętowaniu!