ŚWIĘTUJEMY 50. URODZINY DOMINIKA!

Świętowanie jubileuszu jest idealną okazją do ponownego uświadomienia sobie, czym jest nasza wspólnota i po co ją tworzymy. W tym czasie chcemy zacieśnić więzi między absolwentami duszpasterstwa, a obecnymi członkami.

Chcemy podsumować to, co udało się osiągnąć przez półwiecze działalności i świętować fakt, że z "Dominikiem" formuje się w wierze kolejne pokolenie studentów.

Jest to również bardzo dobra okazja do tego, żeby rozpromować działalność duszpasterską we Wrocławiu z nadzieją, że zaplanowanymi wydarzeniami, które odbywać się będą przez najbliższe pół roku, zachęcimy studentów do dołączenia do nas.
PLAN JUBILEUSZU


OPeny

– w ramach cyklu pięciu spotkań z zaproszonymi gośćmi chcemy zastanowić się nad ważnymi i bieżącymi pytaniami o wiarę, Kościół oraz życie społeczne.


Nagrania ze spotkań:

"Wszędzie, wszystkim i na wszelkie sposoby. Czy w Kalifornii wstaje się na siódemki?"
Wojciech Delik OP, Łukasz Miśko OP

YouTube Spotify

"Od Bozi do Boga. Czy do wiary można wychować?"
ks. Kacper Radzki, Tomasz Gaj OP

YouTube Spotify

"Wiara z Youtube'a. Czy Kościół potrzebuje influencerów?"
dr Agata Rujner, Jacek Szymczak OP

YouTube

"Kościół między kryzysami. Czy świeccy mogą zmienić oblicze polskiego katolicyzmu?"
Monika Białkowska, Tomasz Terlikowski

YouTube Spotify

BIULETYN

– rozdawana raz w miesiącu jubileuszowa broszura, w której chcemy pokazać czym jest nasze duszpasterstwo i przedstawić plan wydarzeń jubileuszowych.WYSTAWA PRAC AUTORSKICH

Transcendentalia” to wystawa o różnorodnym badaniu własnego „przekraczania” za pomocą wypowiedzi wizualnej. Zgodnie z hasłem „Bóg w centrum miasta” wybrane prace zostaną wystawione w sercu Wrocławia – na terenie klasztoru oo. Dominikanów. Chcemy promować duszpasterstwo jako miejsce rozwijania swoich talentów i odkrywania piękna.


16.07 - 27.08 - wystawa plenerowa przy Placu Dominikańskim
20.09 - wernisaż
20.09 - 30.09 - wystawa prac w DA Dominik

Wydarzenie na facebooku Więcej informacjiWARSZTATY

– to spotkania z ludźmi związanymi z duszpasterstwem. Chcemy w ten sposób zainspirować uczestników, aby wartości chrześcijańskie wcielali w dziedziny swojego życia i przez to czynili świat mądrzejszym i piękniejszym.MODLITWA

– bo nasze działanie mają formować wiarę i prowadzić do Boga, stąd raz w miesiącu chcielibyśmy zaprosić wszystkich do modlitwy za duszpasterstwo i ludzi je tworzących.

"Modlitwa Taize"

Fotorelacja

GŁÓWNE OBCHODY

– kiedy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą, chcemy zorganizować huczne główne obchody Jubileuszu. W planach mamy uroczystą mszę świętą oraz całodniowy jarmark na którym będziemy mogli spotkać się i świętować.
08.10 - droga krzyżowa
10.10 - uroczysta msza święta i spotkanie w Starym RefektarzuŚLEDŹ NAS!

W dobie pandemii plany często się zmieniają - oby tylko na lepsze.

O wszystkich wydarzeniach informujemy na stronie facebookowej, dlatego też zachęcamy do śledzenia nas w social mediach. Znacznie ułatwi Wam to bycie na bieżąco z naszymi akcjami oraz  umożliwi dostęp do zdjęć, nagrań ze spotkań i innych wartościowych materiałów.
POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ URODZINY DOMINIKA

Sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tego wydarzenia, dlatego prosimy o pomoc. To dla nas niezwykle ważne, żeby do współtworzenia tego wydarzenia zaprosić osoby, którym bliski jest Jubilat, ale też ludzie, którzy dzięki niemu wyszli uformowani w świat. Dlatego jeżeli jesteśmy Ci bliscy – prosimy o wsparcie. Możesz to zrobić poprzez:


WPŁATĘ NA KONTO

Klasztor OO. Dominikanów DA
ul. Plac Dominikański 2
50-159 Wrocław

Numer konta: 13 1600 1462 1819 9666 3000 0014
tytuł: Urodziny DominikaURODZINOWĄ ZRZUTKĘ
Zapraszamy do śledzenia nas na bieżąco i aktywnego uczestniczenia w świętowaniu!